تحلیل دینامیکی

دینامیک معکوس فرایند محاسبه پارامترهای جنبشی (نیروها و گشتاورها) از طریق پارامترهای اندازه گیری شده سینماتیکی(موقعیت ها، سرعت ها وشتاب ها) می باشد. در بعضی مواقع خود اطلاعات جنبشی اندازه گیری شده نیز مورد استف... بیشتر

ثبت سفارش تحلیل دینامیکی

دینامیک معکوس فرایند محاسبه پارامترهای جنبشی (نیروها و گشتاورها) از طریق پارامترهای اندازه گیری شده سینماتیکی(موقعیت ها، سرعت ها وشتاب ها) می باشد. در بعضی مواقع خود اطلاعات جنبشی اندازه گیری شده نیز مورد استفاده قرار میگیرند. این فرایند با دینامیک پیشرو (موافق) متفاوت است، که در آن به محاسبه شتاب حاصل از یک نیروی داده شده می پردازیم. دینامیک معکوس نیروها و گشتاورهای یک بدن دارای مفصل را محاسبه می کند. این روش در علم رباتیک کاربرد فراوانی دارد، از آنجاییکه در رباتها نیاز است گشتاورهای مورد نیاز یک مفصل را برای چرخش آن از یک نقطه در فضا به نقطه دیگر بدانیم.

هر بدنی متشکل از مفصل هایی است که به یکدیگر متصل شده اند. اگر جهت گیری هر مفصل را همراه با سرعت زاویه ای و شتاب گیری زاویه ای در آن مفصل بشناسید، آگاهی بیشتری برای استفاده از دینامیک معکوس خواهید داشت.

دینامیک معکوس کاربردهای مختلفی دارد. در مبحث رباتیک برای محاسبه نیروها و گشتاورهای لازم برای حرکت بازو از یک مختصه کارتزین به یک مختصه دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. نمیتوان بدون محاسبه و در نظرگرفتن نیروها و گشتاورهای لازم برای حرکت جنبشی یک بازوی ربات، حرکت از یک نقطه به نقطه دیگر را به آن فهماند.

در مبحث بیومکانیک نیز دینامیک معکوس کاربرد دارد. در دینامیک معکوس با اندازه گیری موقعیت و نیروهای خارجی موثر برروی بدن، به حل مسئله می پردازیم. برای مثال در آنالیز گام برداشتن موقعیت اهداف متحرک متصل به بخش های مختلف را می توان با استفاده از یک سیستم بر پایه دوربین ضبط کرد و نیروهای خارجی را میتوان با استفاده از یک بستر نیرویی بدست آورد.

موقعیت نسبی اهداف در بخش های مجاور برای محاسبه زوایای مفاصل مورد استفاده قرار میگیرد. این داده ها برای بدست آوردن سرعتها و شتابها تفکیک می شوند.

شتابها و نیروهای اعمالی برروی بدن (برای مثال اطلاعات ثبت شده از یک صفحه نیرویی) میتوانند بعنوان ورودی روابط حرکت برای محاسبه نیروها و گشتاورهای عکس العمل در مفصل ها مورد استفاده قرار گیرند.  

  • برای سفارش انجام تحلیل دینامیکی بر روی دکمه سفارش پروژه کلیک کنید. کلیه پروژه ها در سیستم ثبت می گردند. این سیستم به منظور پیگیری سریعتر سفارش ها طراحی شده است.
  • کارشناسان تحلیل دینامیکی پس از بررسی دقیق محتوای پروژه، زمان و هزینه آن را تعیین می کنند که توسط تلگرام به اطلاع شما خواهد رسید.
  • پس از توافق بر موعد تحویل و هزینه انجام پروژه و پرداخت حداقل 50% از هزینه انجام پروژه بعنوان پیش پرداخت دریافت شده و سپس کار روی پروژه آغاز خواهد شد.
  • از آنجایی که انجام تحلیل دینامیکی با نرم افزارهای مختلف و دارای جزئیات متفاوت و گسترده ای است، هزینه انجام پروژه با توجه به ویژگی های درخواستی شما متغیر خواهد بود. لذا باید توسط کارشناسان پروژه بررسی و تعیین هزینه شود.
  • در زمان ثبت سفارش شما می توانید نظر خود را در مورد هزینه اعلام کنید.
  • حتی الامکان سعی می شود که زمان انجام تحلیل دینامیکی با زمان پیشنهادی شما تنظیم گردد، اما در مواردی با توجه به نوع و حجم پروژه و ترافیک کاری پروژه نیاز به زمان بیشتری خواهد بود.
  • لذا شما همواره حداکثر زمان را در فرم سفارش پیشنهاد دهید.
  • پس از ثبت پروژه شما در سیستم یک کد رهگیری به آن اختصاص می یابد و یک ایمیل و پیامک مبنی بر دریافت سفارش برای شما ارسال می شود. دریافت کد رهگیری بدین منزله است که سفارش شما به دست ما رسیده و برای کارشناسان دسته بندی ارسال شده است.
  • برای پیگیری سریع تر سفارش، بایستی تلگرام خود را به صورت روزانه بررسی فرمایید.
  • کلیه سفارش ها ظرف مدت حداکثر 24 ساعت پاسخ داده می شوند.
انجام پروژه با MSC ADAMS
انجام پروژه با MSC ADAMS

نرم افزار MSC ADAMS یک نرم افزار شبیه سازی دینامیکی چند جانبه است که به حلگرهای عددی فورتن و C++ مجه...

انجام پروژه با Any Body Technology
انجام پروژه با Any Body Technology

AnyBody Technology در سال 2002 تاسیس شد و این شرکت نرم افزاری را برای مدل سازی چگونگی ارتباط انسان ه...

انجام پروژه با OpenSim
انجام پروژه با OpenSim

OpenSim یک نرم افزار منبع باز برای مدل سازی، شبیه سازی و تجزیه و تحلیل مسائل بیومکانیک است. این نرم...

انجام پروژه با Visual3D
انجام پروژه با Visual3D

 Visual3D ابزاری پیشگام در شبیه سازی و تحلیل بیومکانیک برای اندازه گیری حرکت و داده های نیرو است که...