طراحی قالب تزریق پلاستیک

کاربرد پلاستیک در دنیای امروز بخشی جدانشدنی از زندگی انسان هاست. در این راستا روش های گوناگونی برای تولید محصولات پلاستیکی وجود دارد که رایج ترین شیوه استفاده از قالب تزریق پلاستیک است. در قالب های تزریق پلاستیک طرز کار به گونه ای... بیشتر

ثبت سفارش طراحی قالب تزریق پلاستیک

کاربرد پلاستیک در دنیای امروز بخشی جدانشدنی از زندگی انسان هاست. در این راستا روش های گوناگونی برای تولید محصولات پلاستیکی وجود دارد که رایج ترین شیوه استفاده از قالب تزریق پلاستیک است. در قالب های تزریق پلاستیک طرز کار به گونه ای است که مواد پلاستیکی ذوب شده به داخل محفظه مورد نظر تزریق شده و شکل قالب و محفظه را به خود میگیرد و در نهایت سرد میشود. در تولید قالب های تزریق پلاستیک اولین و مهمترین قسمت، طراحی قالب میباشد. روش های متنوع و متعددی برای طراحی قالب های تزریق پلاستیک وجود دارد که با در نظر گرفتن اصول دقیق مهندسی در هر یک ازین روشها میتوان طراحی با کیفیتی را اجرا کرد. تاریخچه طراحی بر مبنای اصول مهندسی به انقلاب صنعتی اروپا برمیگردد که صنعتگران با روش های صنعتی به طراحی و تولید قطعات میپرداختند. در حال حاضر با پیشرفت علوم مهندسی در سراسر جهان، نرم افزار ها و امکانات گسترده ای جهت طراحی قالب های تزریق پلاستیک به وجود آمده است که سهولت این امر را برای طراحان و مهندسان افزایش داده و باعث افزایش دقت و سرعت در عملکرد طراحی شده است. قالب تزریق پلاستیک از این جهت بسیار حائز اهمیت است که در سیستم تزریق و تولید پلاستیک عملکرد بهینه و کارایی حداکثر در ازای یک قالب مناسب امکان پذیر است.

از جمله نرم افزارهایی که امروزه میتوان در طراحی قالب تزریق پلاستیک از آن استفاده کرد نرم افزار شناخته شده Solid Works است. این نرم افزار طرفداران بسیاری در زمینه طراحی این نوع قالب ها دارد. در نرم افزار سالید برای طراحی یک قالب پلاستیکی از نوار ابزار Mold Toolsاستفاده می شود و دارای پلاگین های متنوعی به منظور سهولت در طراحی قالبهای تزریق پلاستیک است. پلاگین های تعبیه شده دراین نرم افزار از قبیل Mold Works، Split Works، I Mold، 3D Quick Moldو ... است که باعث شده طراحی قالب تزریق پلاستیک یکی از کاربردهای اصلی این نرم افزار شناخته شود. با وجود این افزونه ها در نرم افزار سالید میتوان در کمترین زمان ممکن قالب های پیچیده را با دقت کامل طراحی کرد و همچنین پیچیده ترین قطعات مربوط به قالب تزریق پلاستیک را به طور اتوماتیک طراحی و آنالیز کرده و به صورت مجزا از سایر قطعات نمایش داد. از سایر ویژگی های این نرم افزار میتوان به محیطی ساده و انعطاف پذیر برای کاربران اشاره کرد که باعث کاهش صرف زمان و هزینه و افزایش کیفیت در طراحی میشود.

علاوه برآن، نرم افزار کتیا نیز از جمله نرم افزارهای طراحی است که قابلیت بالایی در طراحی قالب های تزریق پلاستیک دارد. این نرم افزار به منظور طراحی قالب تزریق پلاستیک دارای محیط های کاری متنوعی است از قبیل Core & Cavity Design، Mold Tooling Design و Generative Shape Design. در طراحی با نرم افزار کتیا ابتدا قطعه برای طراحی قالب در محیط های ذکر شده آماده شده، سطوح مختلف قالب و قطعات آن طراحی شده و مونتاژ میشود. علاوه بر نرم افزارهای ذکر شده نرم افزارهای طراحی فراوانی برای طراحی قالب های تزریق پلاستیک در صنعت موجود است که در همه این نرم افزارها رعایت اصول و نکات مهندسی ضروری است. برای آشنایی با این اصول میتوان به این موارد اشاره کرد: در نظر گرفتن زاویه پیش طرح (Draft Angle) ، که باعث کاهش اصطکاک و سهولت در خارج شدن پلاستیک تولیدی از قالب میشود. در نظر گرفتن لبه های شعاعی در قالب که علاوه بر آسانتر شدن خروج قطعه تزریقی باعث کاهش تمرکز تنش و درنهایت کاهش ترک ها میشود. در بعضی نفاط قالب ایجاد برش های زیرین ضروری است. این برش ها هنگام حرکت قطعه در قالب و یا به شکل کشویی ایجاد میشوند. همچنین به منظور کاهش انقباض قطعه در هنگام خنک شدن در نظر گرفتن یک بخش تو خالی یا متخلخل در مقابل قطعه توپر ضروری است. همچنین تیرک های نگه دارنده در مفاصل، اتصالات، خطوط محل جدایش، پین ها، موقعیت دریچه ها و ضخامت مناسب و یکسان در دیواره ها و تیرک ها از جمله مواردحائز اهمیت است که نیاز به دقت بالایی در طراحی آن ها وجود دارد.

  • برای سفارش انجام طراحی قالب تزریق پلاستیک بر روی دکمه سفارش پروژه کلیک کنید. کلیه پروژه ها در سیستم ثبت می گردند. این سیستم به منظور پیگیری سریعتر سفارش ها طراحی شده است.
  • کارشناسان طراحی قالب تزریق پلاستیک پس از بررسی دقیق محتوای پروژه، زمان و هزینه آن را تعیین می کنند که توسط تلگرام به اطلاع شما خواهد رسید.
  • پس از توافق بر موعد تحویل و هزینه انجام پروژه و پرداخت حداقل 50% از هزینه انجام پروژه بعنوان پیش پرداخت دریافت شده و سپس کار روی پروژه آغاز خواهد شد.
  • از آنجایی که انجام طراحی قالب تزریق پلاستیک با نرم افزارهای مختلف و دارای جزئیات متفاوت و گسترده ای است، هزینه انجام پروژه با توجه به ویژگی های درخواستی شما متغیر خواهد بود. لذا باید توسط کارشناسان پروژه بررسی و تعیین هزینه شود.
  • در زمان ثبت سفارش شما می توانید نظر خود را در مورد هزینه اعلام کنید.
  • حتی الامکان سعی می شود که زمان انجام طراحی قالب تزریق پلاستیک با زمان پیشنهادی شما تنظیم گردد، اما در مواردی با توجه به نوع و حجم پروژه و ترافیک کاری پروژه نیاز به زمان بیشتری خواهد بود.
  • لذا شما همواره حداکثر زمان را در فرم سفارش پیشنهاد دهید.
  • پس از ثبت پروژه شما در سیستم یک کد رهگیری به آن اختصاص می یابد و یک ایمیل و پیامک مبنی بر دریافت سفارش برای شما ارسال می شود. دریافت کد رهگیری بدین منزله است که سفارش شما به دست ما رسیده و برای کارشناسان دسته بندی ارسال شده است.
  • برای پیگیری سریع تر سفارش، بایستی تلگرام خود را به صورت روزانه بررسی فرمایید.
  • کلیه سفارش ها ظرف مدت حداکثر 24 ساعت پاسخ داده می شوند.