پروژه اجزای محدود شکلدهی با نرم افزار انسیس ورکبنچ

پروژه اجزای محدود شکلدهی با نرم افزار انسیس ورکبنچ

پروژه اجزای محدود شکلدهی با نرم افزار انسیس ورکبنچ

هنگامی که فرایندهای شکل دهی در دماهای بالا صورت می گیرد، ریزساختار قطعه در محدوده وسیعی تغییر می کند و این تغییرات منجر به تغییر خواص مکانیکی از جمله تنش جریان در نقاط مختلف قطعه کار می شود. به همین دلیل برای شبیه سازی این فرایندها لازم است تا پیش بینی دقیقی از تغییرات ریز ساختار و مقدار تنش جریان داشته باشیم. عوامل مؤثر در تغییرات ریزساختار به دو دسته تقسیم می شوند. عواملی که در حين تغییر شکل پلاستیک رخ می دهند نظیر کار سختی، بازیابی دینامیکی و تبلور مجدد دینامیکی که به آنها عوامل دینامیکی می گویند و عوامل استاتیکی که پس از تغییر شکل پلاستیک رخ می دهند، و یا در فرایندهای شکل دهی چند مرحله ای در بین مراحل مختلف شکل دهی رخ می دهند، نظیر: بازیابی استاتیکی، تبلور مجدد استاتیکی، تبلور مجدد پس دینامیکی و رشد دانه. و از آنجایی که در دماهای بالا معمولا رفتار فلزات با تغییر نرخ شکل دهی تغییر می کند، تحلیل این فرایندها مستلزم استفاده از یک مدل ترمو ويسکو پلاستیک است. با توجه به اهمیت محاسبه دما و پیچیدگی محاسبه گرمای تولید شده در اثر تغییر شکل، دو روش کلی برای تحلیل این فرایندها وجود دارد. در روش نخست، محاسبه توزیع دما به طور مستقل از مسئله تغییر شکل مورد بررسی قرار می گیرد.

در این مطالعه، تحلیل ترمو ویسکو پلاستیک فرایند پرچکاری داغ با استفاده از مدل جدید پیش بینی تنش جریان ارائه شده است. این مدل به دلیل نحوه تقسیم بندی زیر ساختارهای ایجاد شده نیاز به حافظه و زمان اجرای زیاد ندارد و در عین حال نتایج آن با نتایج تجربی تطابق خوبی دارد. به دلیل توام بودن حل گرمایی و حل تغییر شکل، محاسبه توزیع دما در داخل قطعه کار با دقت بالایی صورت گرفته است.

برای سفارش پروژه اجزای محدود شکلدهی با نرم افزار انسیس ورکبنچ با شماره ۰۹۱۵۸۸۲۰۱۸۹ تماس حاصل فرمائید و یا درخواست خود را به ایمیل projesazan@gmail.com ارسال فرمائید.

نظرات

نظری وجود ندارد.

    امکان نظر برای شما وجود ندارد

    شما باید ابتدا وارد شوید.

    ورود